Dwie bramki i z głowy - wygrana nad Lotnikiem!

W sobotnie przedpołudnie o godzinie 11:00, na stadionie przy ulicy Sportowej w Twardogórze podejmowaliśmy miejscową drużynę Lotnika. Gospodarze, zgodnie z naszymi założeniami, już od pierwszej minuty swoją grę opierali na obronie, wycofując się głęboko, licząc na wyprowadzenie szybkich kontrataków i wykorzystywanie stałych fragmentów gry. Od początku dominowaliśmy na placu gry, mając wysoki współczynnik posiadania piłki. Próbowaliśmy tworzyć sobie dogodne sytuacje bramkowe, jednak linia obrona Twardogórzan pozostawała zwarta i niepokonana. Najlepszą sytuację, by otworzyć wynik spotkania miał Grzelak, który po długim podania od Krajewskiego świetnie przyjął sobie piłkę klatką piersiową, co dało mu znalezienie się w sytuacji oko w oko z bramkarzem gospodarzy, lecz ten wyczuł jego intencje i wybronił strzał, oddany przez niego w prawy róg bramki. Niedługo potem sędzia użył gwizdka, który był zwiastunem zakończenia pierwszej, dość niemrawej połowy.

Wchodząc w drugą odsłonę spotkania, chcieliśmy jak najszybciej przełamać się i strzelić bramkę, która dałaby nam chwilę wytchnienia, lecz broniący się coraz głębiej Twardogórzanie pozostawali nieugięci. Z każdą minutą nasi stoperzy zapuszczali się coraz wyżej, chcąc zamknąć Lotnika na swojej połowie. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 80 minucie spotkania Kacper Bartusiak ze skraju pola karnego dośrodkował na 8 metr, a tam piłkę głową strącił Dawid  Konarski, który zaskoczył próbującego interweniować bramkarza gości i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po tym wydarzeniu odetchnęliśmy z ulgą, lecz nie poprzestaliśmy na atakach, nie chcąc, by rywal się przebudził. W 88 minucie Łukasz Krajewski wykonywał aut 5 metrów przed linią końcową boiska. Twardogórzanie wyszli wysoko nie spodziewając się dalekiego wyrzutu piłki, która spadła na wysokość 4 metra pod bramką, a tam zupełnie niepilnowany Ł. Sobol umieścił głową futbolówkę w siatce. Kilka chwil później sędzia zakończył to spotkanie.

Skład: Kubiszyn, Holak (Sobol), Krajewski, Świder, Wierzchowski, Kryczka (Wuczkowski), Kluziak, Bartusiak, Rydz, Konarski, Grzelak + Pajor