Juniorzy rozgromili Forzę!

W sobotnie popołudnie, 13 września juniorzy Pogoni zmagali się na wyjeździe z wrocławską Forzą. O meczu wiele opowiadać nie trzeba. Gospodarze zmagali się z dużymi brakami kadrowymi - tłumaczyli się kontuzjami oraz czerwonymi kartkami, złapanymi w ostatnim meczu.

Już od pierwszego gwizdka podopieczni Mariusza Kartochy przejęli inicjatywę i atakowali bramkę gospodarzy. Dochodziliśmy do coraz to lepszych sytuacji bramkowych, lecz naszym mankamentem była skuteczność. W 10 minucie po rzucie rożnym piłkę do bramki Forzy kieruje Damian Przybytek, niemal w identyczny sposób, jak w meczu z Kobierzycami. Mimo słabej gry z naszej strony, wciąż kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Chwilę później do piłki zagranej z prawego skrzydła dopada Kacper Bartusiak i z 5 metrów podwyższa wynik spotkania. Po tej bramce obrona gospodarzy kompletnie się rozsypała oraz zaczęły się spory między graczami Forzy. Gospodarze nastawili się już wtedy tylko na kontrataki, lecz Grzesiek pozostawał czujny między słupkami. Do gwizdka kończącego pierwszą połowę strzeliliśmy jeszcze trzy bramki, więc do szatni schodziliśmy z zaliczką 5 bramek.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas bardzo pomyślnie, gdyż chwilę później Damian Przybytek po podaniu prostopadłym wyszedł sam na sam z golkiperem gości i pewnym strzałem zdobył dla nas szóstą bramkę.  Po tym zdarzeniu całkowicie kontrolowaliśmy grę. Trener Mariusz Kartocha zdecydował się wprowadzić kilkoro zmienników, aby i oni pokazali, że stać ich na grę w podstawowym składzie. W 70 minucie w szeregach naszej obrony wdarł się niepokój, gdyż napastnik gospodarzy miał szansę na honorowe trafienie, lecz przegrał pojedynek oko w oko z Grześkiem. W ostatnich minutach obrona Forzy kompletnie się rozsypała, a my dobiliśmy rywala strzelając trzy kolejne bramki, ustalając wynik spotkania na 9-0. Warto odnotować, że w naszym zespole w drugiej połowie zadebiutował bramkarz juniorów młodszych, Mateusz Świątek, który popisał się w meczu 2 dobrymi interwencjami.

Bramki zdobywali: 2x Holak, 2x Przybytek, Konarski, Rydz, Bartusiak, Kruszyński, Kluziak