Pogrom przy Brzozowej, Pogoń goni lidera!

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, który rozległ się o godzinie 11:00 przy Brzozowej, nikt nie spodziewał się łatwego meczu dla Pogoni. Juniorzy MKS-u podejmowali bowiem czwartą siłę ligi - Ślężę Sobótkę - drużynę, która traciła do Oleśniczan raptem trzy punkty. Pogoniarze wyszli na boisko maksymalnie skoncentrowani, co dało efekt już w drugiej minucie spotkania - po ładnej kombinacyjnej akcji piłkę w bramce rywali umieścił kapitan wicelidera - Patryk Kluziak. Szybko zdobyte prowadzenie podziałało motywująco na piłkarzy gospodarzy i już kilka minut później Kacper Rydz podwyższył prowadzenie na 2-0. Piłkarze Pogoni dominowali nad rywalem i stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, jednak wynik nie ulegał zmianie, aż do 23 minuty spotkania. Po ładnym dryblingu faulowany został Michał Rusiecki, a rzut wolny z okolic dwudziestego metra fantastycznym strzałem w samo okienko zamienił Damian Przybytek. Już kilka minut później Oleśniczanie po raz kolejny udokumentowali swoją przewagę i po sprytnym podaniu wzdłuż bramki Ślężan, do piłki dopadł Kacper Rydz i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Nie zadowoliło to jednak gospodarzy i ofensywa wciąż trwała. W okolicach 30 minuty w polu karnym powalony został Dawid Konarski, a etatowy wykonawca "jedenastek" - Łukasz Kryczka nie pomylił się i piłka zatrzepotała w siatce piąty raz. Jeszcze przed przerwą Oleśniczanie zdobyli szóstą bramkę - tym razem to właśnie faulowany kilka minut wcześniej Konarski umieścił piłkę w bramce.

Początek drugiej odsłony piłkarze Pogoni przespali, kilka razy tracąc piłkę w prostych sytuacjach. Nie trzeba było jednak długo czekać na wybudzenie ze snu Oleśniczan. Około 65 minuty dobrym swoją drugą bramkę zdobył Dawid Konarski, którego trafienie było bliźniaczą kopią drugiego gola Rydza z pierwszej połowy. W 72 minucie meczu trener Jurasik, który zastępował nieobecnego dziś trenera Kartochy, dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścił Rydz i Kubiszyn, zmienieni przez Grzelaka i Kozła, dla którego były to pierwsze minuty w Okręgowej Lidze Juniorów w tym sezonie. Grzelak już kilka minut po wejściu na boisko, znalazł się niepilnowany w okolicach dwunastego metra od bramki gości i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na kolejne bramki Pogoniarzy nie trzeba było długo czekać - Damian Przybytek w przeciągu pięciu minut dwukrotnie znalazł się w dogodnych sytuacjach i skompletował hat-tricka. Na kilka chwil przed końcem spotkania kolejną, jedenastą bramkę dołożył jeszcze wprowadzony po przerwie Paweł Wierzchowski.

Jedenaście strzelonych bramek, siódme czyste konto z rzędu, ale to nie wszystko! Swój mecz przegrał lider - Polonia Środa Śląska i piłkarze Pogoni tracą już tylko 1 punkt do pierwszego miejsca w tabeli!