Trzy bramki, pewne zwycięstwo Pogoni

Zawodnicy Pogoni przed środowym spotkaniem z Kobierzycami wiedzieli, że mają coś do udowodnienia. Po wpadkach w poprzednich dwóch kolejkach, trzy punkty miały być koniecznością. Na szczęście, tym razem Pogoniarze nie zawiedli i po pełnej dominacji w spotkaniu, pokonali przyjezdnych 3-0.

Od samego początku meczu Oleśniczanie mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki. Już w piątej minucie spotkania po rzucie rożnym znakomicie na dalszym słupku odnalazł się Damian Przybytek, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę w dniu swoich siedemnastych urodzin. Gospodarze w dalszym ciągu dominowali, co udowodnili kilkanaście minut później po kolejnym stałym fragmencie gry. Wybitą przed pole karne rywali piłkę, zgarnął Patryk Kluziak i fantastycznym strzałem z dystansu umieścił piłkę w samym okienku bramki Kobierzyc. W dalszej części pierwszej połowy, gospodarze niestety razili nieskutecznością i nie potrafili powiększyć przewagi.

Na drugie 45 minut Pogoniarze wyszli zmotywowani, chcąc szybszą grą stłamsić rywala i udowodnić przewagę. Niestety po raz kolejny dały o sobie znać rozregulowane celowniki i pomimo dogodnych okazji nie udawało się umieścić piłki w bramce. Goście próbowali swoich sił po długich piłkach granych za linię obrony. Bezrobotny w tym meczu Grzegorz Kubiszyn miał więc raz okazję do wcielenia się w Manuela Neuera i sprawdzenia swoich możliwości na przedpolu. Dobrze spisywali się również obrońcy, którzy nie mieli najmniejszych problemów z wygrywaniem pojedynków tak na ziemii, jak i w powietrzu. W samej końcówce spotkania w końcu udało się odczarować bramkę rywala i Adrian Holak, po przejęciu piłki na 5 metrze umieścił piłkę w bramce rywala.