Derby powiatu, czyli Wiwa Goszcz przyjeżdża do Oleśnicy

Już w niedzielę o godzinie 11:00 rozpocznie się pierwszy mecz rundy wiosennej Pogoni, w którym Oleśniczanie będą gospodarzami. Mecz nie byle jaki, bo derby powiatu! Dla Wiwy Goszcz będzie to dodatkowo inauguracja wiosny, gdyż tydzień temu Goszczanie pauzowali, ze względu na wycofanie się z ligi drużyny Pogoni Syców. Z pewnością wyjdą na boisko zmotywowani, by pokazać, że wykonali zimą dobrą pracę.

Pogoniarze tymczasem przed tygodniem pokonali Piasta Żmigród, co przy korzystnych wynikach innych spotkań spowodowało, że mają już pięć punków przewagi nad drugą Polonią Środą Śląską. Nie ma wątpliwości, że będą chcieli zgarnąć kolejne trzy cenne oczka w powiatowych derbach.

Jesienią mecz był bardzo zacięty, przez dłuższy okres utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie piłkarzy z Oleśnicy, jednak imponująca końcówka w ich wykonaniu przeważyła szalę zwycięstwa na ich korzyść i spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0. Zawodnicy Wiwy na pewno będą chcieli rewanżu w niedzielnym pojedynku? Czy im się uda? Czy Pogoń Oleśnica w dalszym ciągu prowadzić będzie zwycięski marsz?

Zapraszamy na Brzozową w niedzielę o 11:00.

Kadra:

Bramkarze: