Kolejne zwycięstwo i powrót stylu : Pogoń 8 - 0 Forza

Juniorzy Pogoni Oleśnica mecz 21 kolejki Okręgowej Ligi Juniorów Starszych rozgrywali w niedzielę o 11:00. Cel był prosty - wygrać, prezentując przy tym dobry, dojrzały styl gry. Już od samego początku zawodnicy lidera odważnie weszli na połowę przyjezdnych, jednak nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej okazji. Taka sytuacja nie trwała długo - już w dziewietnastej minucie Łukasz Krajewski dobił strzał Adriana Holaka, rozpoczynając strzelecki festiwal. Nie minęło dziesięć minut, a Oleśniczanie cieszyli się z drugiej bramki - Łukasz Sobol zwiódł przyjęciem obrońców Forzy i sprytnym strzałem umieścił piłkę przy słupku. Chwilę później znów z bramki cieszył się Krajewski, który pokazał, że gra w ataku nie jest dla niego sprawą trudną. Czwarta bramka Pogoni to indywidualny popis Damiana Przybytka, który w fantastycznym dryblingu zabawił się z pokaźną grupką obrońców Wrocławian, po czym dograł idealnie na głowę Sobola. Warto wspomnieć, że w pierwszej połowie goście także mogli zdobyć bramkę, ale piłka po strzale z okolic 15 metra odbiła się jedynie od słupka.

Na drugą połowę zawodnicy lidera OLJS wyszli zmotywowani, by utrzymać poziom gry i wygrać w przekonującym stylu. Już w 63 minucie spotkania Kryczka zagrał do Konarskiego na skrzydło, a ten fantastycznym strzałem zdjął pajęczynę z bramki przyjezdnych. Poźniej nastąpił jednak moment rozprężenia w szeregach gospodarzy i goście kilkukrotnie mogli pokusić się o zdobycie honorowego trafienia. Na posterunku stał jednak Kubiszyn, broniąc wszystkie uderzenia zmierzające w światło bramki. Naszemu bramkarzowi sprzyjało takze szczęście - piłka ponownie zatrzymała się na obramowaniu bramki, tym razem na poprzeczce. Pogoniarze wkrótce obudzili się z tego delikatnego letargu i ponownie wyprowadzili serię szybkich ciosów - 3 bramki (Konarskiego oraz dwukrotnie Sobola) w odstępie jedenastu minut rozstrzygnęły mecz. Cel postawiony przed meczem został więc zrealizowany - przekonujące zwycięstwo przy dobrym stylu gry. Oleśniczanie dominowali w niemal każdym aspekcie gry, warto jednak docenić zawodników przyjezdnych, którzy mimo braku rezerwowych podjęli walkę i z zagrali z dużym zaangażowaniem.