Porażka w meczu ze Środą Śląską

Juniorzy starsi MKS-u przegrali na wyjeździe z Polonią Środa Śląska.

Mecz ze średzkimi juniorami był spotkaniem na szczycie wrocławskiej ligi okręgowej juniorów starszych. Zwycięstwo dawało liderowi z Oleśnicy praktycznie pewny awans do rozgrywek dolnośląskich. Przed meczem oba zespoły miały na koncie po 67 punktów.

Lepsi okazali się jednak gospodarze, wygrywając 4:2. Pogoń prowadziła 1:0 po golu Piotra Kotwy, który wspólnie z Kacprem Korcikiem wspomógł juniorów w tym meczu. Kłopoty gości rozpoczęły się, gdy zmierzającą do bramki piłkę ręką wybił Damian Przybytek. To oznaczało czerwoną kartkę, którą arbiter omyłkowo pokazał Patrykowi Kluziakowi, a Polonia wyrównała z karnego.

Już po przerwie błąd popełnił Przybytek i zrobiło się 1:2. Zrehabilitował się chwilę później, wyrównując z rzutu wolnego. Średzianie zdołali jednak jeszcze dwukrotnie pokonać Grzegorza Kubiszyna i zainkasowali cenne trzy punkty i zasiedli samodzielnie w fotelu lidera.

Dla podopiecznych Mariusza Kartochy wynik jest o tyle nieszczéśliwy, że przy Brzozowej jesienią było 4:3 na korzyść oleśniczan. To oznacza, że w bezpośrednich meczach rywale są o jedną bramkę lepsi. Tym samym nawet porażka Polonii w jednym z dwóch ostatnich meczów nie pozwoli wyprzedzić jej w tabeli.

Oleśnickisport.pl