Statystyczne podsumowanie sezonu 2014/2015

W ciągu sezonu 2014/15 nasza drużyna zdobyła aż 118 goli - warto więc wyróżnić tych, którzy przyczynili się do tego dorobku:

Najwięcej Bramek:

1. Łukasz Sobol (19)
  2. Dawid Konarski (16)
  3. Łukasz Kryczka (16)

Najlepsi asystenci:

1. Dawid Konarski (12)
  2. Patryk Kluziak (11)
  3. Łukasz Grzelak (10)

Klasyfikacja Kanadyjska, a więc kto wywalczył najwięcej, ze stu osiemnastu zdobytych bramek

1. Dawid Konarski (28)
  2. Łukasz Sobol (22)
  3. Łukasz Kryczka (22)

Najwięcej czasu na boisku spędzili:

1. Łukasz Kryczka (2416 minut)
  2. Grzegorz Kubiszyn (2292 minuty)
  3. Łukasz Krajewski (2275 minut)

Ponadto nasz podstawowy bramkarz - Grzegorz Kubiszyn - 28 rozegranych meczach, aż 15-krotnie zachował czyste konto.

Najwyższym zwycięstwem naszego zespołu, był pogrom Ślęzy Sobótki w Oleśnicy - 18 października 2014 roku Pogoniarze byli totalnie niegościnni i rozbili przyjezdnych aż 11-0!

W przeciągu sezonu były też smutne momenty - trzykrotnie Pogoń musiała poczuć gorycz porażki - wyjazdowe 3-5 z Łoziną, 2-4 z Polonią Środą Śląską oraz najbardziej bolesna wpadka: porażka 1-2 na własnym boisku z ekipą Polonii Bielany Wrocławskie znacząco przyczyniły się do tego, że nasza drużyna finiszowała zaledwie na drugiej pozycji, przegrywając batalię o pierwsze miejsce bilansem bramek w bezpośrednich meczach z mistrzem 2014/15 OLJS - Polonią Środą Śląśką.

W tym miejscu pragniemy również podziękować wszystkim, którzy byli częścią oleśnickiej "Bandy Świrów" i poświęcali się na treningach i meczach:

Bramkarzom:
Grzegorzowi Kubiszynowi, Pawłowi Kozłowi, Mateuszowi Świątkowi

Obrońcom:
Pawłowi Wierzchowskiemu, Damianowi Przybytkowi, Dawidowi Świdrowi, Adrianowi Holakowi, Sebastianowi Wuczkowskiemu, Bartkowi Olszowemu, Mateuszowi Malidze, Pawłowi Ryło, Szymonowi Bartnikowi

Pomocnikom:
Łukaszowi Krajewskiemu, Łukaszowi Kryczce, Kacprowi Bartusiakowi, Konradowi Omieljaniukowi, Patrykowi Pajorowi, Natanowi Świerczyńskiemu, Patrykowi Kluziakowi

Napastnikom:
Kacprowi Rydzowi, Dawidowi Konarskiemu, Łukaszowi Sobolowi, Łukaszowi Grzelakowi, Maciejowi Podkowińskiemu, Michałowi Rusieckiemu

Kierownikowi Bartkowi Pileckiemu

A na szczególne podziękowania zasłużył trener - Mariusz Kartocha, który przygotował zespół mający styl, grający efektowną dla oka piłkę i będący doceniany przez większość przeciwników.

Oby nadchodzący sezon 2015/16 był jeszcze lepszy!