Zwycięstwo nad Orłem Pawłowice!

W sobotnie przedpołudnie o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Brzozowej w Oleśnicy podejmowaliśmy drużynę Orła Pawłowice. Mecz rozpoczął się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Goście skupili się na obronie, wykorzystując wąskie boisko, często zostając w 11 na własnej połowie. Próbowaliśmy tworzyć sobie akcje podbramkowe, ale gra była wolna i mało dynamiczna. W 20 minucie Adrian Holak za wejście od tyłu dostaje żółtą kartkę. Pawłowice wykorzystały stały fragment gry. Dośrodkowaną piłkę zgrał jeden z gości na piąty metr, a tam jeden z pomocników wbił ją do pustej bramki. Na odpowiedź z naszej strony nie trzeba było długo czekać. 7 minut później Konarski dośrodkował z lewej flanki a akcję z 5 metra zakończył Krajewski. Ten sam piłkarz 5 minut później z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki, dając nam prowadzenie. Pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 2:1.

Druga połowa była łudząco podobna do pierwszej, z tym, że akcje były prowadzone szybciej i dynamiczniej. Bramkę na 3:1 w 63 minucie zdobył Krajewski, kompletując hatt-tricka. 10 minut później w okolicach 20 metra faulowany był Holak, a rzut wolny na bramkę zamienił Przybytek, nie dając szans bramkarzowi. Po tej bramce spokojnie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, utrzymując się przy piłce i zmuszając gości do biegania. W 84 minucie Grzelak zagrał piłkę do Sobola, ten po oszukaniu obrońcy drużyny przeciwnej strzelił bramkę z 12 metra, jak się okazało, był to setny gol naszej drużyny w OLJS. Gdy wydawało się, że już nic nie może się stać w szeregi naszej obrony wdarło się zakłopotanie i straciliśmy 2 niepotrzebne bramki, przez co końcowy rezultat wygląda gorzej.

Pogoń Oleśnica 5:3 Orzeł Pawłowice