Wygrany sparing z Solnikami Małymi!

W piątkowy wieczór juniorzy oleśnickiego MKS podejmowali na sztucznym boisku A-klasowy zespół LZS Solniki Małe. W naszej drużynie występowali gracze trenujący z pierwszym zespołem, kilku juniorów z różnych powodów nie mogło wystąpić w tym meczu. Już od pierwszych minut mecz rozpoczął się dla nas pomyślnie - prawym skrzydłem pognał Wierzchowski, dograł do Rydza, który piętką starał się pokonać bramkarza gości, lecz nie trafił dobrze w piłkę, która trafiła do Rusieckiego, a ten z 4 metra dopełnił formalności. Niestety kilka chwil później bramkę wyrównującą zdobywa Paweł Bezak, były gracz seniorskiej drużyny Pogoni. Po tym zdarzeniu poziom gry opadł katastrofalnie. Z obu stron pojawiały się niedokładności, straty, wybicia, sytuacji bramkowym jak na lekarstwo.... W 60 minucie spotkania fantastycznym strzałem z rzutu wolnego (odległość 30m) pomocnik gości zdejmuje "pajęczynę" i pokonuje Idziorka. Obraz gry zmienił się dopiero w końcówce. Najpierw Kotwa doprowadził do remisu strzelając do pustej bramki, a następnie podszedł do karnego i wyprowadził naszą drużynę na ponowne prowadzenie. Gwoździem do trumny Solnik było trafienie Konarskiego, które ostatecznie ustaliło wynik spotkania. Mimo słabego poziomu gry, warto podkreślić, że zrewanżowaliśmy się, za przegraną 6:2 w letnim sezonie przygotowawczym..